首页 / 固定电感器 / AWVF005050203R6T00
minImg
AWVF005050203R6T00
Chilisin Electronics
型号:
AWVF005050203R6T00
封装:
2020
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2020
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 50mOhm
Series AWVF
Inductance 3.6 µH