首页 / 固定电感器 / AWVS006060453R0T00
minImg
AWVS006060453R0T00
Chilisin Electronics
型号:
AWVS006060453R0T00
封装:
2424
描述:
INDUCTOR POWER
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2424
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 22mOhm
Series AWVS
Inductance 3 µH