首页 / 晶体 / AX-10.000MAOY-T
minImg
AX-10.000MAOY-T
TXC CORPORATION
型号:
AX-10.000MAOY-T
描述:
CRYSTAL 10.0000MHZ 7PF SMD
用户指南
Load Capacitance 7pF
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Frequency Stability ±100ppm
Size / Dimension 0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Series AX
Type MHz Crystal
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Operating Mode Fundamental
Frequency 10 MHz