AZ21501-1AEH-24DEF
American Zettler
型号:
AZ21501-1AEH-24DEF
描述:
50A POWER RELAY
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 300VAC, 110VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 30 A
Coil Current 38 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 640 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ21501
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 24VDC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Must Operate Voltage 18 VDC