AZ21501-1C-12DE
American Zettler
型号:
AZ21501-1C-12DE
描述:
50A POWER RELAY
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Switching Voltage 300VAC, 110VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 50 A
Coil Current 75 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 96 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series AZ21501
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Must Operate Voltage 9 VDC