AZ2151-1C-48DEF
American Zettler
型号:
AZ2151-1C-48DEF
描述:
40A POWER RELAY
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Switching Voltage 300VAC, 30VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 40 A
Coil Current 18.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2.56 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2151
Operate Time 12 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 48VDC
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Must Operate Voltage 36 VDC