AZ2250-1AE-12D
American Zettler
型号:
AZ2250-1AE-12D
描述:
30A POWER RELAY
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 28VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 40 A
Coil Current 77.4 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 155 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2250
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Must Operate Voltage 9 VDC