AZ2270-1A-240AF
American Zettler
型号:
AZ2270-1A-240AF
描述:
30A POWER RELAY
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 28VDC - Max
Termination Style PC Pin, Quick Connect
Contact Rating (Current) 30 A
Coil Current 17.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 13.49 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 48 VAC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2270
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 240VAC
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Must Operate Voltage 187 VAC