AZ2270-1AET-24DTF
American Zettler
型号:
AZ2270-1AET-24DTF
描述:
30A POWER RELAY
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 28VDC - Max
Termination Style PC Pin, Quick Connect
Contact Rating (Current) 30 A
Coil Current 36 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 660 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2270
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 24VDC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Must Operate Voltage 18 VDC