AZ2280-1AE-110DE
American Zettler
型号:
AZ2280-1AE-110DE
描述:
40A POWER RELAY
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 28VDC - Max
Termination Style Quick Connect - 0.187"/0.250"
Contact Rating (Current) 40 A
Coil Current 8.2 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 13.45 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 11 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2280
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 110VDC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Must Operate Voltage 82.5 VDC