AZ22801-1CE-277AE
American Zettler
型号:
AZ22801-1CE-277AE
描述:
40A POWER RELAY
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Switching Voltage 300VAC, 110VDC - Max
Termination Style Quick Connect - 0.187"/0.250"
Contact Rating (Current) 40 A
Coil Current 13.6 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 20.3 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 83.1 VAC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series AZ22801
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 277VAC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Must Operate Voltage 207.75 VAC