AZ23B2V7-HE3_A-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
AZ23B2V7-HE3_A-08
封装:
SOT-23-3
描述:
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOT23
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
Configuration 1 Pair Common Anode
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101, AZ23
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.7 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms