AZ23C11-G3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
AZ23C11-G3-18
封装:
SOT-23-3
描述:
DIODE ZENER 11V 300MW SOT23
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Configuration 1 Pair Common Anode
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8.5 V
Series AZ23-G
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms