AZ23C7V5-HE3_A-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
AZ23C7V5-HE3_A-08
描述:
DIODE ZENER 7.5V 300MW SOT23
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
Configuration 1 Pair Common Anode
Tolerance ±5%
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 5 V
Series Automotive, AEC-Q101, AZ23
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms