AZ2701-1A-110D
American Zettler
型号:
AZ2701-1A-110D
描述:
30A POWER RELAY
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 30 A
Coil Current 17.5 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 6.3 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 5.5 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series AZ2701
Operate Time 30 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 110VDC
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Must Operate Voltage 82.5 VDC