AZ2704-1A-220AW
American Zettler
型号:
AZ2704-1A-220AW
描述:
30A POWER RELAY
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Contact Rating (Current) 30 A
Coil Current 10 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 22 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 33 VAC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series AZ2704
Operate Time 30 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 220VAC
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Must Operate Voltage 176 VAC