AZ697-1AE-24DE
American Zettler
型号:
AZ697-1AE-24DE
描述:
10A POWER RELAY
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Switching Voltage 277VAC, 150VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 10 A
Coil Current 21.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.1 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series AZ697
Operate Time 8 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 24VDC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Must Operate Voltage 18 VDC