AZ6991-1C-24D
American Zettler
型号:
AZ6991-1C-24D
描述:
8A POWER RELAY
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 400VAC, 125VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 8 A
Coil Current 7.1 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 3.39 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series AZ6991
Operate Time 8 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 24VDC
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Must Operate Voltage 18 VDC