AZ7335-2A-12DSKE
American Zettler
型号:
AZ7335-2A-12DSKE
描述:
8A POWER RELAY
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 8 A
Coil Current 44.4 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 270 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series AZ7335
Operate Time 20 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Must Operate Voltage 9 VDC