AZ743-2A-24AE
American Zettler
型号:
AZ743-2A-24AE
描述:
10A POWER RELAY
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Switching Voltage 400VAC, 150VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 10 A
Coil Current 31.6 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 350 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 3.6 VAC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series AZ743
Operate Time 7 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 24VAC
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Must Operate Voltage 18 VAC