AZ762-1CE-24DEI
American Zettler
型号:
AZ762-1CE-24DEI
描述:
16A POWER RELAY
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 440VAC, 125VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 20 A
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.44 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ762
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 24VDC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Must Operate Voltage 16.8 VDC