AZ7621P2-1A-12DE
American Zettler
型号:
AZ7621P2-1A-12DE
描述:
16A LATCHING POWER RELAY
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 440VAC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 16 A
Coil Current 50 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 240 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series AZ7621P
Operate Time 10 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Must Operate Voltage 8.4 VDC