AZ770-1A-48DSEK
American Zettler
型号:
AZ770-1A-48DSEK
描述:
5A POWER RELAY
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 5 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ770
Operate Time 8 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 48VDC