AZ8-1CH-48DSEF
American Zettler
型号:
AZ8-1CH-48DSEF
描述:
POWER RELAY
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 115°C
Switching Voltage 300VAC, 150VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 6 A
Coil Current 6.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 7.12 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ8
Operate Time 5 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 48VDC
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Must Operate Voltage 36 VDC