AZ8462P1S-12TR
American Zettler
型号:
AZ8462P1S-12TR
描述:
SIGNAL RELAY
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
Termination Style Gull Wing
Contact Rating (Current) 2 A
Coil Current 8.3 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 1.44 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series AZ8462
Operate Time 4 ms
Mfr American Zettler
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Must Operate Voltage 9 VDC