B048T096M24A
Vicor Corporation
型号:
B048T096M24A
描述:
DC DC CONVERTER 9.6V 240W
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 55V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 9.6V
Size / Dimension 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 38V
Series VI Chip® BCM® (240W)
Power (Watts) 240 W
Type Bus Converter Module
Package / Case Module
Efficiency 95.8%