B1325-2R5106-R
Eaton - Electronics Division
型号:
B1325-2R5106-R
描述:
CAP 10F -20% +80% 2.5V T/H
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 1.118" (28.40mm)
Tolerance -20%, +80%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 2.5 V
Size / Dimension 0.531" Dia (13.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm @ 1kHz
Series B
Package / Case Radial, Can
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 10 F