B37920K5220J060
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B37920K5220J060
描述:
CAP CER 22PF 50V NP0 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series B37920K
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 22 pF