B37949K1152J062
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B37949K1152J062
描述:
CAP CER 1500PF 100V NP0 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series B37949K
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1500 pF