B37979G1471J000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B37979G1471J000
描述:
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series B37979G
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 470 pF