B37981M5223K054
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B37981M5223K054
描述:
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series B37981M
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 0.022 µF