Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
B3SL-1025P
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.9595
$0.9595
10
$0.9253
$9.253
25
$0.8645
$21.6125
100
$0.75069
$75.069
250
$0.683088
$170.772
500
$0.63327
$316.635
请发送询价,我们将立即回复。

| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Actuator Length, Right Angle | - |
| Product Status | Active |
| Operating Force | 357gf |
| Actuator Orientation | Top Actuated |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | Sealed - Fully |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 12VDC |
| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 90°C |
| Switch Travel | 0.80mm |
| Actuator Height off PCB, Vertical | 5.10mm |
| Termination Style | SMD (SMT) Tab |
| Actuator Type | Standard |
| Outline | 6.00mm x 6.00mm |
| Circuit | SPST-NO |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | B3SL |
| Switch Function | Off-Mom |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Actuator Material | Rubber |
| Base Product Number | B3SL |