B41041A3107M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41041A3107M
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 91 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series B41041
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 130 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 100 µF
Package Bulk
Impedance 1.2 Ohms