B41042A6157M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41042A6157M
描述:
CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 574.7 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series B41042
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 821 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 150 µF
Package Bulk
Impedance 350 mOhms