B41042A7157M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41042A7157M
描述:
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 419.3 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series B41042
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 150 µF
Package Bulk
Impedance 300 mOhms