B41042A8826M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41042A8826M
描述:
CAP ALUM 82UF 20% 63V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 423.5 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series B41042
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 82 µF
Package Bulk
Impedance 800 mOhms