B41043A3127M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41043A3127M
描述:
CAP ALUM 120UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 112 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series B41043
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 160 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 120 µF
Package Bulk
Impedance 440 mOhms