B41044A9335M
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41044A9335M
描述:
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series B41044
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 64 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 3.3 µF
Package Bulk
Impedance 2.5 mOhms