B41550E5229Q000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41550E5229Q000
描述:
CAP ALUM 22000UF 25V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.201" (106.70mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 1.406" Dia (35.70mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 11 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 20mOhm @ 100Hz
Series B41550
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 22000 µF
Package Bulk
Impedance 15 mOhms