B41554E5339Q000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41554E5339Q000
描述:
CAP ALUM 33000UF 25V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.217" (81.70mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 2.032" Dia (51.60mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 10 A @ 100 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm @ 100Hz
Series B41554
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 33000 µF
Package Bulk
Impedance 12 mOhms