EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41560A8339M000
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 33000UF 20% 63V SCREW
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$58.9665
$58.9665
10
$55.6928
$556.928
50
$49.14046
$2457.023
100
$45.04539
$4504.539
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 4.161" (105.70mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 1.122" (28.50mm) |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Size / Dimension | 2.532" Dia (64.30mm) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Ripple Current @ Low Frequency | 15 A @ 100 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 11mOhm @ 100Hz |
| Series | B41560 |
| Package / Case | Radial, Can - Screw Terminals |
| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Capacitance | 33000 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 12 mOhms |