B41605A5189M2
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41605A5189M2
描述:
CAP ALUM 18000UF 20% 25V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 11mOhm @ 100Hz
Series B41605
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Ripple Current @ High Frequency 9.8 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 18000 µF