B41605A5688M009
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41605A5688M009
描述:
CAP ALUM 6800UF 20% 25V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.575" (40.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.331" (8.40mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 19mOhm @ 100Hz
Series B41605
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 6.9 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 6800 µF
Package Tray
Impedance 15 mOhms