B41695A5108Q7
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41695A5108Q7
描述:
CAP ALUM 1000UF 25V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.551" Dia x 0.984" L (14.00mm x 25.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 230mOhm @ 100Hz
Series B41695
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.55 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 160 mOhms