B41789A5178Q001
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41789A5178Q001
描述:
CAP ALUM 1700UF 25V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing 0.728" (18.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 57mOhm @ 100Hz
Series B41789
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.3 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1700 µF
Package Bulk
Impedance 29 mOhms