B41789A5458Q001
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41789A5458Q001
描述:
CAP ALUM 4500UF 25V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 2.028" (51.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing 0.846" (21.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.827" Dia (21.00mm)
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 23mOhm @ 100Hz
Series B41789
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 10 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 4500 µF
Package Bulk
Impedance 12 mOhms