B41789K5108Q001
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41789K5108Q001
描述:
CAP ALUM 1000UF 25V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing 0.650" (16.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 98mOhm @ 100Hz
Series B41789
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.6 A @ 10 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 50 mOhms