B41821A4108M000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41821A4108M000
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
库存 : 763
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 790 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 330mOhm @ 120Hz
Series B41821
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1000 µF