B41821A5108M000
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41821A5108M000
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 960 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 270mOhm @ 120Hz
Series B41821
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1000 µF