B41851A3107M7
EPCOS - TDK Electronics
型号:
B41851A3107M7
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 105 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 4Ohm @ 120Hz
Series B41851
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 100 µF